Winx club croatian forum
Hej! Jesi li winx fan? Ako jesi regaj se i uživaj s nama u winx svijetu!
Ako ako već jesi član foruma log-inaj se i pročitaj nove postove Wink
Winx club croatian forum
Hej! Jesi li winx fan? Ako jesi regaj se i uživaj s nama u winx svijetu!
Ako ako već jesi član foruma log-inaj se i pročitaj nove postove Wink
Winx club croatian forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Winx club croatian forum


 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 ~Čarolija i Flora~

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Anđela - Bloom
Stella
Stella
Anđela - Bloom


Broj postova : 64
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   10f87cy
WinX rpg: : Imam svoju winxicu Lenu i njene sestre...

Reputacija: : 0
Registration date : 15.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptypet srp 15, 2011 6:18 pm

Bezbržan dan koje Winxice provode u zabavi i igrama na kraju će se pretvoriti u opasan zadatak kojemu je dorasla jedino Flora.Umjesto da uživa u godišnjici sa Heliom,Flora mora pronaći čaroliju pomoću koje će spasiti šumu od propadadanja.Svjesna je da zadatak nije nimalo jednostavan ali uz nju su prijateljice koje će joj pokušati pomoći.I možda bi se sve moglo sretno zavrišiti da se nisu uplele zločeste Trixice...


[Vrh] Go down
Anđela - Bloom
Stella
Stella
Anđela - Bloom


Broj postova : 64
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   10f87cy
WinX rpg: : Imam svoju winxicu Lenu i njene sestre...

Reputacija: : 0
Registration date : 15.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptypet srp 15, 2011 6:18 pm

1.EPIZODA - JEDNA ČUDNA ŽIVOTINJA

Te su nedjelje Winxice organizirale piknik u šumi kako bi provele malo vremena sa Specijalistima.Dan je prošao u znaku razonode i zabave.Katrali su,kupali se u jezeru i igrali čarobnu odbojku.Več se bližio zalazak sunca kada se grupa prijatelja odlučila vratiti svojim kućama.Zapravo,kada je mudra Flora ukazala ostalima kako pada mrak i da je bolje da se vrate kući.Pričalo se da noću,nakon što se digne mjesec,iz šume izlaze čudna,opasna stvorenja.
"Uredu još dva doigravanja i odlazimo!" odgovorio je Riven dok je sa Musom igrao odbojku i nabio loptu u suparnički dio terena.
"Ovako ne važi!" povokala je glazbena vila."Nisam bila skoncentrirana!" "Želim uzvrat!"
"Nevjerojatno",pomislila je Flora.Da se njih pita,pozvali bi šumska čudovišta na ponoćnu utakmicu."
Pomirila se sa situacijom i počela skupljeti ostatke piknika.
Pomislila je da bi možda mogla pozvati Helia da joj pomogne ali je on bio previše zauzet crtanjem ugljenom pa ga vila nije htjela ometati.Složila je stvari i krenula ponovo pozvati prijatelje kad joj je pažnju privuklo nešto drugo.Jedan busen pomicao se na rubu šume.Pažljivo se približila...Grane grma snažno su se zatresle...Nešto se pomaklo...Busen je odjednom počeo piskutati...Flora je skoro kriknula.Već je bila jako blizu biljke...Bila je praplašena ali istovremeno znatiželjna da sazna što ispušta taj neobičan zvuk.Spustila se i lagano zažmirila kako bi vidjela kroz guste grane...Među žilama biljke otkotrljala se mala čudnaživotinjica,slična vjeverici ali sa dlakom zelene boje i dva mala krilca naleđima kakve imaju životinje na Magixu.
"Bok maleni!"pozdravila je Flora."Jesi li ti piskutao malo prije?"
Kao da odgovara,vjeverica još jednom zapiskuta,a njezino je krzno od zelene poprimilo smeđu boju.Flora je bila u čudu.
"Vidi ti ovo!"uskiknula je."Odlična si u mijenjanju boja.Skrivanje u šumi za tebe je sigurno jednostavno."
Vjeverica je još dvaput zapiskutala.Prvi put je postala zlatne boje,a drugi put crvene poput jesenjskog lišća.Flora se približila kako bi je bolje pogledala.Dogodilo se to u tenutku.Vjeverica joj je skočila oko vrata i ukrala privjesak u obliku cvijeta kojeg joj je Helia poklonio i nestala u gustoj šumi držeći dragulj u zubima.
"Hej,vrati se!" povokala je Flora ali bilo je uzalud.Životinja je većbila pobjegla u šumu i zasigurno se ne bi vratila da je sasluša.Druge Winxice i Specijalisti bili su previše zaokupljeni igrom,i previše udaljeni da ih zove u pomoć.Flori nije preostalo ništa drugo osim da krene u potragu za vjevericom prije nego joj se izgubi svaki trag.Taj privjesak joj je previše važan.Vila je počela trčati kroz šumu dok je trčala bacala je čarolije kako bi oslobodila put pred sobom.Grane stabla poslušno su se povlačili kako bi otvorili put svojoj gospodarici,a lišće joj je pokazivalo put kojim mora ići,ali je čudna životinjica koja mijenja boje bila puno btža od nje u potrazi za malim brzim kradljivcem ,Flora je ušla duboko u šumu privjesak u obliku cvijeta bio je prvi dar kojeg je dobila od Helia,i vili je to bilo najdraža uspomena.Jednoga dana,ktatko nako što je počela izlaziti sa Specijalistom,dobila je zagonetnu poruku.
O SLATKA VILO MOGA SRCA
NE MOGU TI RĆI KOLIKO JE VELIKA
MOJA LJUBAV
UZ MALO SREĆE OTKRIT ĆEŠ KO SAM
AKO DANA IZA ČETIRI DOĐEŠ
DO STABLA ZALJUBLJENIH.
HELIA

Srce joj je počelo snažno lupati.Stablo zaljubljenih se nalazilo nalazil se u sred Magixovog parka.Bilo je to najljepše mjesto sastajanja zaljubljenih parova koji su razmijenjivali ljubavne zavjete ispod njegovih grana.Chatta koja je bila pročitala poruku liteći iza Florinog ramena počela je pjevušiti:"Flora ima dečka!Flora ima dečka!"Vila se nasmijala kako bi sakrila neugodu.
"Ti si jedno malo zanovijetalo",rekla joj je nježno hvatajući svoju Pixie za krilo."Duboko se nadam da si u pravu."Flora se,nešto kasnije,pripremila za spoj.Bila je jako uzbuđena pa je u park stigla ranije.Helia ju je već čekao da dogovorenom mjestu.Kako ju je ugledao lice mu se ozarilo.
"Prekrasna si",rekao je.
"Hvala",odgovorila je flora"Ti si ipak odičan pjesnik."
Helia je iz džepa svoje košulje izvadio kutijicu i pružio vili cvijeća.
"Ovo je za tebe.",rekao je.
Flora je posrvenjela."Hvala ti Helia."
Uzela je kutijicu i otvorila je-Položen na malom baršunastom jastučiću stajao je zlatni privjesak u obliku cvijeta s lančićem.
"O helia,prekrasan je",šapnula je.
Helia je izvadio privjesak iz kutijice i stavio joj ga oko vrata.Za Floru je njihova veza tog dana službeno započela.Za koji dan je trebala biti godišnjica čarobnog trenutka.Planirali su je proslaviti,a Flora bi stavil Helijin poklon za taj poseban dan.Upravo je zato vila potrčala za vjevericom u gustu šumu u namjeri da vrati privjesak.
[Vrh] Go down
Anđela - Bloom
Stella
Stella
Anđela - Bloom


Broj postova : 64
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   10f87cy
WinX rpg: : Imam svoju winxicu Lenu i njene sestre...

Reputacija: : 0
Registration date : 15.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptypet srp 15, 2011 6:19 pm

2. EPIZODA - ZAČARANO DRVO

Fora je ušla duboko u šumu Selvafosca.Sunce je već bilo zašlo,a šuma se onako mračna ispunila uznemirujućim zvukovima.Pun je mjesec pao među grane drveća.Flora ga je ugledala iznad svoje glave,velikog i sjajnog.Od iznenađenja i blještavila zapela je u nešto.Vrisnula je,pala i otkotrljala se niz liticu do male čistine.Vila je nekoliko trenutaka nepomočno ležala pa se digla i pogledala uokolo.Nlalazila se u predjelu šume kojeg nije poznavala.Isped sebe,usredini male čistine bilo je jedno jedino stablo koje je izgledalo jako bolesno.Gotovo je ostalo bez lišća,a grane su bile suhe i potamnjele.ispod stabla je bila vjeverica.Šapicama je pridržavala privjesak kao da joj ga želi vratiti.Flora je krenula prema malom lopovu.
"Tu si!" uskiknula je i uzela privjesak."Što si time htjela postići?"
"Skvik!" odgovorila je životinja kao da se želi ispričati.Flora je ustala i izbliza pogledala stablo.Prislonila je ruku na stablo,a kora se raspala od nježnig dodira njetinih ruku.Vila je mogla osjetiti patnju stabla samim dodirom.
"Ovo stablo izgleda bolesno",rekla je zabrinuto."Što mu se moglo dogoditi?"
"Bok Flora,vilo cvijeća!"
Flora je stala i okrenula se kako bi pogledala iza sebe.
"Ko je tamo?"povikala je.Čula je glas ali oko sebe nije mogla vidjeti nikoga.
"Ovdje sam, ispred tebe."
Flora se ponovo okrenula.Pored sebe je mogla vidjeti samo stablo.
"Stablo,da li ti to sa mnom pričaš?"upitala je.
"DA",odgovori stablo."Samo m e ti možeš čuti jer si jedina vila prirode. Trebam tvoju pomoć."
"Pomoći ću ti ako budem mogla",odgovorila je Flora."Što mogu učiniti za tebe"
"P rije nekoliko dana bio sam divno drvo,bogato lišćem i sa čvrstom korom",ispričalo je stablo."Tri su me zle vještice, ljubomorne na ljepotu prirode začarale strašnom čarolijom koja me pretvorila u ovo što sada vidiš.Srećom te je pronašao moj mali pomoćnik."
"Tvoj malipomoćnik?"upitala je Flora."Želiš reći...?"
"Skvik!.Skvik!"oglasila se vjeverica klimajući važno glavom.
"Vještice su koristile snažnu čaroliju.U kratko će se vrijeme proširiti na cijelu šumu i pretvoriti je u pustinju",objesnilo je drvo."Flora hoćeš li mi pomoći?"
"Svakako!"odgovorila je vila."Samo reci šta mii je činiti."
"Moraš pronaći čaroliju koja će poništiti čini zlih vještica.Moraš biti brza jer ako za tri dana,prije zalaska sunca čerolija nebude poništena,šuma će nestati.Dali ćeš uspjeti?"
Flora je osjećala veliku odgovornost ali nije smjela odustati,ona je bila vila cvijeća i njezina je dužnost bila braniti svaku bljku.
"Dati ću sve od sebe",obećala obećala je.
"Hvala",reče stablo."Sada idi u potragu za čarolijom koja će spasiti šumu.Vjeverica će ti pokazati puta koim se moraš vratiti.Sretno!"
Flora je slijedila vjevericu koje ju je otpratila do ruba šume.Životinjica je zapiskutala kako bi je pozdravila i nestala među lišćem.Winxice i Specijalisti su bili zabrinuti zbog nestanka njihove prijateljice.Odahnuli su kad su je ugledali kako izlazi iz šume.
"Flora, gdje si bila?"upitala je Bloom."Jako smo se zabrinuli!"
"Posvuda smo te tražili",ukorila ju je Stella.Helia odma svati da s njegovom vilom nije nešto u redu."Nešto si mi jako ozbiljna...Što se dogodilo u šumi?"
"Otkrila sam nešto strašno",započela je Flora."Šuma je u ozbiljnoj opasnosti."
Vila je ispričala prijateljima što joj je reklo drvo.Bila je jako zabrinuta jer nije znala odakle da počne.Čarolija koju su bacila vještice izgledala je vrlo snažna.
"Tri vještice dakle?Mgla bih se kladiti da ih znamo",komentirala je Musa.
Flora je uzdahnula.Layla joj je položila ruku na rame."Svi smo uz tebe,nemoj se brinuti",rekla je."Vidjet ćeš da ćemo zajedno probnaći rješeje."
"Layla je u pravu",rekla je Tecna."Sada idemo kući spavati.Kažu da se u jutro,hladne glave,puno bolje razmišlja.Možda nađemo pravo rješenje za ovu kompiciranu situaciju."
Flora je srdačno pogledala Winxice.
"Hvala vam prijateljice moje",rekla je."Uvjek mogu računati na vas."
Vile su se i Specijalisti ukrcaliu letjelicu i krenuli prema Alfei....
[Vrh] Go down
Anđela - Bloom
Stella
Stella
Anđela - Bloom


Broj postova : 64
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   10f87cy
WinX rpg: : Imam svoju winxicu Lenu i njene sestre...

Reputacija: : 0
Registration date : 15.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptypet srp 15, 2011 6:19 pm

3. EPIZODA - BOTANIČKA BIBLIOTEKA

Tecna je bila u pravu.Sljedećeg se jutra,nakon što se dobro naspavala,Flora se sjetila s kojeg bi mogla započeti potragu.Čim se probudila palo joj je na pamet da je na Linphei,planeti s koje ona dolazi,postojala najveća zbirka čarolija koje se odnose na biljke iz cijele Čarobne Dimenzije.Bila je to Botanička Biblioteka,ogromna zgrada,velika kao Alfea i Fonterossa zajedno.Ako j epostojala čarolija za ponoštavanje zle čini bečene na drvo,rješenje je moglo biti samo na Linphei.Za vrlo kratko vrijeme pothvat je organiziran.Dok su cure spremale kofere,Faragonda je pozvala Saladina,predjsednika Fonterosse koji im je organizovao letjelicu za međuplanetarni let.Dečki su vozili letjelicu do Alfee kako bi Winxicama zaželjeli sretan put.Kad je letjelica sletjela pred ulaz u Alfeu djevojke su već bile spremne za pokret.Helia se približio Flori da je pozdravi.
"Volio bih da ti mogu pomoći u podhvatu",rekao je.
"Ali moj djed Saladin treba nas,Specijaliste,u Fonterossi."
"Ne brini.Ne radi se o opasnom zadatku",reče Flora."Moramo samo pregledati nekoliko stotina hiljada knjiga."
"Jasno mi je ali imam loš predosjećaj."rekao je Helia."Volio bi da si se već vratila...Kupio sam ti nešto posebno povodom naše godišnjice i jedva čekam da ti to dam",dodao je sa smiješkom.
"Ako mi to kažeš neću nikada krenuti",rekla je Flora sa smiješkom."Šalu na stranu,nemoj se brinuti.Na Linphei ću pronaći čaroliju koja mi je potrbna i za tri dana ćemo zajedno slaviti.Obećavam!"
Winxice su se ukrcale na letjelicu.Tecna je upalila motore,a letjelica se digla visoko u nebo Magixa i letjela prema Linphei,planeti cvijeća.Putovale su mirno,Tecna j ebila odličan pilot i dovela letjelicu na cilj za samo nekoliko sati.Odmah nakon slijetanja Winxicesu krenule prema Florinoj kući gdje su trebale ostati nekoliko dana.Flora je prijateljice upoznala sa roditeljima i s malom sestricom koja ih je dočekala sa oduševljenjem.Nakon što su respremile kofere Winxice su odmah krenule prema Botaničkoj Biblioteci kako bi započele sa istraživanjem.Biblioteka se nalazila u povjesnoj građevini.U unutrašnjosti su zidovi bili prekriveni knjigama sve do stropa.Do katova se dolazilo preko stabala koja su rasla unutar zgrade i tako,sa svojim granama,tvorila prirodne stepenice.Nakon ulaska Flora je klonila duhom.Bilo je previše knjiga,a imale su premalo vremena na raspolaganju.Bez obzira na sve,među hiljadama se knjiga možda skriva čarolija koja može spasiti stablo.Vila cvijeća okrenula se prema svojim prijateljicama.
;Cure,krenimo na posao"rekla je."Znate što morate tražiti.Čaroliju koja će poništiti čini bačene na drvo šume Selvafosca.Biblioteka je velika i moramo se razdvojiti.Sretno!"Winxice su se razdvojile.Svaka se vila posvetila jednoj prostoriji biblioteke i provela ostatak dana prelistavajući debele knjige čarolija.Čak se i Stella,koja nije voljela knjige ni boblioteke,potrudila istraživati radi prijateljstva s Florom.Betz obzira na utrošenu energiju ni jedna vila nije našla odgovarajuću čaroliju koja bi spasila stablo u debelim knjigama...
[Vrh] Go down
● Aylich ●
Roxy
Roxy
● Aylich ●


Female Broj postova : 369
Age : 26
Lokacija : BiH
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   Ta5xmt
Reputacija: : 0
Registration date : 10.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptypet srp 15, 2011 6:20 pm

Superr . . . . Koliko ima epizooda ??
[Vrh] Go down
Anđela - Bloom
Stella
Stella
Anđela - Bloom


Broj postova : 64
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   10f87cy
WinX rpg: : Imam svoju winxicu Lenu i njene sestre...

Reputacija: : 0
Registration date : 15.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptypet srp 15, 2011 6:20 pm

4.EPIZODA - TAJANSTVENA KNJIGA

Cijelo su popodne i sljedeći dan Winxice ostale na Linphei pretraživati knjige ali bez ikakvog rezultata.Izgledalo je kao da čarolija koju su tražile uopšte ne postoji.Flora je bila jako zabrinuta.Nedostajalo je još malo do isteka tri dana koje je imala na raspolaganju kako bi poništila zle čini.Što će napraviti ako ne nađe pravu čaroliju na vrijeme?Vila je sjedila za stolom nad debelom knjigom,uzdahnula i nagnula se zabrinuto na dlanove.Sunce je zalazilo.U to vrijeme i u Magixu se spuštala noć.
"Ko zna što sad Helia radi?"pitala se Flora."Možda barem malo misli ne mene."
Zauzeta traženjem čarolije Flora ga se nije ni sjetila od dolaska na Linpheu.Odjednom je osjetila kako joj nedostaje.Sledećeg dana trebali su slaviti godišnjicu.Ko zna što joj je Helia kupio za poklon!Flora se nasmijala.Specijalist je jako volio iznenađenja i njegovi su darovi uvijek bili posebni.Vilu je pekla savjest što je zbog potrage zaboravila ići u kupovinukako bi našla neki odgovarajući poklon za godišnjicu.Ovako mu neće imati što pokloniti.Dok je mislila na Heliu vila je zaspala i usnula u san.U snu se nalazla u tako gustoj magli da nije mogla vidjeti ništa oko sebe.Iz sumaglice se odjednom začuo snažan glas koji joj je naredio:"Potraži plavu knjigu!"
"Tko to govori?"upitala je Flora u snu."Kakva je to plava knjiga?"
"Črolija koju tražiš nalazi se u toj plavoj knjizi,odgovorio je glas u magli.
"Pronađi knjigu i tvoji će problemi biti rješeni."
Nakon toga glas se više nije čuo i magla je nestala.Pred Florom se,u zraku,Odjednom nešto počelo ukazivati.Za nekoliko trenutaka vila je shvatila da se radi o vrlo staroj knjizi s koricama izrađenim od kože plavog zmaja,a rubovi su bili izblijedili od korištenja.Flora je ispružila ruku dok joj je srce jako lucalo.U toj se knjizi nalazila čarolija koju je tražila.Dotaknula ju je vršcima prstiju...Kako je u snu dotakla knjigu Flora se naglo trgnula i probudila se tako snažno da su joj ispale sve knjige koje su bile na stolu.
!Gospođice,pripazite milim vas!"ukorila ju je knjižičarka.
"Oprostite",rekla je Flora skupljajući po podu rasute knjige."Usnula sam u čudan san.Moram potražiti jednu knjigu.Moždami vi možetepomoći."
"Rado ću vam pomoći ako mogu",odgovorila je knjižičarka."Sljedećeg puta imaj te na umu da se u biblioteci ne spava."
"U pravu ste,oprostite",rekla je Flora i zacrvenjela se od srama.
Kako sam vam rekla tražim knjigu.Ne znam joj tačan naslov.Znam samo da je vrlo starai da su korice plave sa čudnom slikom.Izgleda kao neki cvjetni amblem."
"Žao mi je ali nisam nikad vidjela takvu knjigu",odgovorila je."Ako se radi o staroj knjizi onda bi je mogla naći u istočnom krilu zgrade gdje čuvamo najstarije i najvažnije tekstove."
Flori je zaigralo srce.Možda je bila nadomak nalaska knjige.
"Molim vas,gospođo,možete li mi pokazati gdje se nalazi?"upitala je."Vrlo je važno!"
Knjižičarka se osvrnula oko sebe kao da provjerava da li je neko prati i rekla:"U redu,pođite za mnom."
Flora ju je slijedila kroz uzak,mračan hodnik.Na njegovom dnu su se nalazila ogromne drvena vrata.
"U istočnom krilu nalaze se najmoćnije čarolije cijele Čarobne Dimenzije."rekla je knjižičarka vadeći iz džepa veliki pozlaćeni ključ.
"U pravilu je ovaj prolaz dopušten samo službenim osobamaali ovoga ću vam puta progledati kroz prste."
Okrenula je ključ u bravi i teška su se drvena vrata škripeći počela otvarati.Flora je ušla za bibliotekaricom.I u ovoj su prostoriji zidovi bili prekriveni knjigama do stropa.
"Evo nas.Knjiga koju tražite,ako postoji,vjerojatno se nalazi ovdije.Nažalost,biblioteka se uskoro zatvara i nemate previše vremena.Nadam se da ćete uspjeti naći ono što tražite.Knjižirčarka je nakon toga otišla i zatvorila za sobom drvena vrata.Flora je krenula među police prepune knjiga.Nije znala opdkuda krenuti,a vrijeme jhe izmicalo.Pažljivo je posmatrala knjige na policama,ali ni jedna nije imala plave korice.Posljednja zraka sunca ušla je kroz prozor,zaslijepila vilu i prisilila je da se okrene na drugu stranu.U kutu FLora je primjetila stolić s knjigom.Vila cvijeća se približila.Bila jhe to upravo knujiga koju je vidjela u snu.Plave su korice izblijedile,a na njima je bio reljefni crtež.Naslov otisnut na zmajevoj koži bio je jedva vidljiv ali ga se još uvjek moglo proćitati.
Pisalo je :"Velika knjiga čarolija".
Flora je počela listati knjigu dok joj j esrce snažno kucalo.Pronašla je plavu knjigu kako joj je naredio glas u snu.Ako je glas bio u pravu,u njoj se nalazila čarolija koja će spasidi šumu Selvafosca.

[Vrh] Go down
Anđela - Bloom
Stella
Stella
Anđela - Bloom


Broj postova : 64
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   10f87cy
WinX rpg: : Imam svoju winxicu Lenu i njene sestre...

Reputacija: : 0
Registration date : 15.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptypet srp 15, 2011 6:20 pm

Ja mislim da će biti 6 ili 7
[Vrh] Go down
Anđela - Bloom
Stella
Stella
Anđela - Bloom


Broj postova : 64
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   10f87cy
WinX rpg: : Imam svoju winxicu Lenu i njene sestre...

Reputacija: : 0
Registration date : 15.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptypet srp 15, 2011 6:21 pm

5. EPIZODA - UNIVERZALNA ČAROLIJA

Nakon sam nekoliko stranica Flora je našla ono što je tražila.
"Univerzalna čarolija" pročitala je na vrhu stranice."Mora da se radi o vrlo snažnoj čaroliji.Možda je to baš ona koju tražim."Pročitala je opis čarolije.

UNIVERZALNA ČAROLIJA

U PRAVILU,ZA SVAKU ČAROLIJU POSTOJI I POSEBNA ČAROLIJA KOJOM SE MOŽE PONIŠTITI ALI NIJE ZAUVJEK TAKO.KAD NEMAMO PRAVU PROTUČAROLIJU KORISTI SE...
...UNIVERZALNA ČAROLIJA KOJA OMOGUĆUJE DA SE OSTVARI SVE ŠTO POŽELIMO I PONIŠTAVA SVE VRSTE ZLIH ČINI.

"Dobro je",pomislila je Flora.
"Izgleda da je to čarolija koju tražim.Da vidimo kako se koristi..."

UNIVERZALNU ČAROLIJU ILI ČAROLIJU ODRICANJA MOŽEKORISTITI SAMO VILA KOJA JE DOSEGLA STUPANJ ENCHANTIX.IZISKUJE VELIKU ČAROBNU SNAGU I VELIKU SPOSOBNOST ŽRTVOVANJA.KAKO BI JE MOGLA KORISTITI,VILA ĆE SE MORATI ODREĆI LJUBAVI,NAJSNAŽNIJEG OSJEĆANJA NA SVIJETU.AKO BUDE KORISTILA ČAROLIJU NEĆE SE VIŠE MOĆI ZALJUBITI I ZAUVJEK ČE ZABORAVITI OVAJ OSJEĆAJ.SAMO ĆE ISKRENIM ODRICANJEM ČAROLIJA MOĆI OSLOBODITI SVOJU NAJVEĆU SNAGU I URADITI ŠTO VILA ŽELI.ČAROLIJA GLASI...

Flora je prestala čitati,a srce joj je jeko kucalo.Nije moguće!Bilo je jako važno spasiti stablo al nije mogla zaboraviti na ljubav.To je okrutno ali ako ju je san doveo baš do te čarolije značilo je da je ona bila jedini izlaz.Nije pošteno da se od nje traži toliku žrtvu...
"Gospođice,moramo zatvoriti",rekla je bibliotekarica naglo otvarajući vrata.
"Da li ste pronašli željenu knjigu?"
"Jesam - jesam",odvratila je Flora."Mogu li je posuditi?"
"U pravilu knjige iz istočnog krila ne bi trebale izaći iz prostorije.""Ali teoretski ni tine bi smjela biti ovdje pa ću napraviti iznimku ovaj put pošto izgleda da vam je ova knjiga jako važna.Molim vas da je vratite čim prije."
Knjižičarka je zatvorila vrata istočnog krila nakratko prolistala plavu knjigu koju je Flora držala u rukama.
"Baš neobično",rekla namještajući naočale kako bi bolje mogla pregledati knjigu.
"Već dugo godina radim ovdje ali mi se čini kao da nikada nisam vidjela ovu knjigu."
Žena je ozpratila FLoru do predvorija gdje su je čekale Winxice.
"Moram vam nešto pokazati",rekla je.
"Pronašla si čaroliju koja če spasiti stablo?"upitala je Stella.
"Nažalost,mislim da jesam",odgovorila je Flora.
"Sve ću vam objasniti kod kuće.Krenimo!"
Winxice su se sastale u Florinoj sobi gdje im je ispričala o neobičnom snu koji ju je vodio do knjige i do strašne čarolije napisane na njezinim stranicama.
"Ne misliš valjda koristiti takvu čaroliju?"upitala je Stella zabrinuto kada je Flora ispričala cijelu priču."Ne možeš odustati od ljubavi!"
"Ne znam šta bi drugo mogla učiniti.",odgovorila je vila cvijeća."Ovo je jedina čarolija koja je mogla spasiti stablo."
"Ne bi je trebala koristiti",rekla je Tecna i uzela knjigu s plavim koricama.
"Niko ti nikada nije pričao o Velikoj knjizi čarolija ni o Univerzalnoj čaroliji.Ovoje vrlo sumnjivo."
"Što time želiš reći?"upitala je Musa.
"Jasno je!"odvratila je Tecna."Vjeruješ li da postoji toliko snažna čarolija koja može ostvariti svešto želiš,a da o njoj nismo učili u Alfei?Mislim da je i čaroliju i knjigu stvorio neko ko želi nauditi Flori.Naša je prijateljica darežljiva i spremna se žrtvovati za dobronit drugih.Tko je učinio da sanja knjigu znao je da će j enaći i da neće posustati kako bi spasila stablo,taj baš i nije računao na to da će se suočiti s nama."
"Sve ovo nema smisla!"rekla je Flora."Ko bi mogao i poželjeti uraditi ovako nešto?"
Layla je uzrtujano uzdahnula.
"Prijateljice moja,dopusti da ti kažem da si kao obično vrlo naivna",rekla je."Možeš li se sjetiti nekoga čija je najveća zabava da nam uvjek inoma zadaje probleme?"
Flora je raširija oči.
"To su Trixice!"
Bloom je povikala:"Tačno."
Mislim da su začarale stablo kako bi ti krenula u potragu za protučarolijom.Stvorile su i onaj san kako bi pronašla knjigu."Mogu se kladiti da ćeš se odreći ljubavi ako budeš izgovorila onu čaroliju ali da stablo neće ozdraviti.Samo Trixice mogu izmisliti nešto ovako zlobno."
Flora je na trenutak razmišljala u tišini.
"Uzdahnula je i rekla:"Hvala vam,prijateljice moje.Bez vas bi pala zasigurno u zamku zlih vjštica.Jedino mi je žao što nisam uspjela pronaći čaroliju koja če spasiti stablo."
"Nije još gotovo.Imamo vremena do sutra u zalazak sunca", podjetila ju je Bloom.
"Ali što možemo učiniti?" upitala je Flora."Ne znamo kako poništiti zle čini."
"Mi ne znamo,ali Trixice znaju"rekla je Bloom."Prisilit ćemo ih da ih ponište.Poslušajte moj plan..."


[Vrh] Go down
Anđela - Bloom
Stella
Stella
Anđela - Bloom


Broj postova : 64
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   10f87cy
WinX rpg: : Imam svoju winxicu Lenu i njene sestre...

Reputacija: : 0
Registration date : 15.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptypet srp 15, 2011 6:22 pm

6. EPIZODA - ZAMKA ZA VJEŠTICE

Sljedećeg su se dana Winxice zahvalile Florinim roditeljima na gostoprimstvu i krenule prema Magixu.Bloomin plan je bio jednostavan i dobro smišljen.Čim stignu u Magix,Tecna je trebala spustiti letjelicu u blizini šume Selfafosca i pustiti Floru da izađe.Vila morala je sama otići sama duboko u šumu gdje će Trixice zasigurno čekati kako bi kako bi povjerile da se njihov zli plan nesmetano odvija.Za to bi vrijeme Winxice i Specijalisti kriomice pratili Floru kako bi naveli vještice da izađu na vidjelo.Morali su ih zarobiti kako bi ih prisilili sa poniše zle čini koje su bacile na stablo.
"Kako ćete ih navesti da izađu iz skrovišta?"upitala je Flora."Vještice će se sigurno skrivati dok ne buem izrekla čaroliju."
"Ne mogu ti sad objašnjavati",rekla je Bloom."Ti ćeš glumiti da si izneđanjena kako Trixice ne bi shvatila da se radi o zamci.Nemoj se brinuti.Vidjet ćeš da će moj plan biti uspješan."
Nakon međuplanetarnnog leta Winxive su stigle na Magix.Kako je Bloomin plan predviđao,Tecna je sletjela u blizini šume i Flora je izašla iz letjelice.Dok je Tecna poletala vila se cvijeća preobrazila povikavši:"Flora Ebchantix!"i podigla se u let nad šumom Selvafosca.Bilo je jednostavno pronaći put do male čistine gdje je raslo začarano stablo.Flora ju je odmah primjetila ali je pokušavala čim više dobiti na vremenu kako bi njezine prijateljice imale dovoljno vremena za provedbu plana.Kad se spustila na čistinu primjetila je da se situacija sa stablom jako pogoršala samo u nekoliko dana.Trava koja je rasla oko njegova korijenja postajaa je suha i siva.U blizi su zasigurno bile Trixice i čekale kako bi se uvjerila da je Flora pala u njihovu zamku.Trebalo ih je uhvatiti i natjerati da ponište zle čini.
"Dobro došla vilo cvijeća",pozdravilo ju ju je stablo."Jesi li pronašla čaroliju koja će spasiti šumu?"
"Jesam",rekla je Flora."Korištenje ove čarolije iziskuje veliko odricanje."
"Onda je nemoj izreći",reklo je stablo.
"Moram.Ja sam vila cvijeća i za mene je vrlo važna svaka biljka."
Flora je otvorila plavu knjigu koju je uzela sa sobom i pripremila se za izricanje Univerzalne Čarolije.Naravno,morala jej samo glumiti da izgovara čaroliju,a da je ne pročita u cjelosti.Bloom joj je rekla da tako mora napraviti.Vila je vjerovala svojoj prijateljici.Počela je izgovarati riječi čarolije kad...
"Stani!" povikao je glas.Flora se okrenula i vidjela kako neko klizi niz obronak koji okruživao čistinu baš kako se u njoj desilo prije nekoliko dana.Trebalo joj je malo vremena da shvati da je to upravo bio...Helia!Specijalist je protresao glavu kako bi s njergove duge kose ispalo nakupljeno lišče i zemlja.Bez oklijevanja je zagrlio svoju vilu čim ju je ugledao ispred sebe.
"Srećom sam te zaustavio na vrijeme Flora!"rekao je.
"Bloom mi je sve ispričala..Ne smijš koristiti tu čaroliju."Flora ga je iznenađeno poledala.
"Šta radiš ovdje?"upitala je.
"Donio sam čaroliju kjom ćeš poništiti zle čini.Pronašao sam je u ovoj knjizi.",rekao je Helia pružajući prema vili veliku,stari prašnjavu knjigu.Flora nije krila iznenađenje.
"Ali kako..."
Vila nije dovršila rečenicu kad se iz dubie šume začuo bijesni krik.
"Nije moguće!""Kako ju je mogao pronaći?""Sve smo dobro isplanirale!"
Iz šume su izašle Trixice.Icy je prišla Flori i Heliji kao da ih želi zastrašiti.
"Ti,kako se usuđuješ miješati se!"povikala je prema Specijalistu."Kako se usuđuješ mješati se u naše planove?!""Da nisi došao Flora bih izrekla čaroliju iz naše knjige",rekla je Darcy.
"Platit ćeš zato što si nam uništio zamku!"dodala je Stormy.
"Mislim da ste u zamku upravo upale vi!",rekla je Bloom nakon što se pojavila u letu nad čistinom.Pored nje su bile ostale Winxice,a oko čistine Specijalisti.Trixice su sad bile opkoljene.
"Proketstvo,prevalili su nas!"povikala je Icy."Ledene krhotine!"
"Zmajev plameni zadah!"
Za samo nekoliko trenutaka nastala je prava borba između vila i vještica.Čarolije i zle čini letjele su na sve strane.Stormy je odjednom uspjela pogoditi Tecnu i Musu dok je Icy započela tešku borbu protiv Bloom.Stella je odjurila u pomoć prijateljici dok je Layla koja sa borila s Darcy povikala:"Flora,budi brza!
"Uhvatite ih!Gusti bršljan!"prije nego što se uspiju teletransportirati!"
Vila cvijeća već se pripremila za čaroliju kad je primjetila da Stormy bacala zle čini na Heliu.
Bez oklijevanja je povikala:"Zeleni vrtlog!"
Čarolija je zaustavila zle čini ali je FLora već bila izgubila dragocijeni trenutak.Stormy je prizvala začaranu pijavicu koja je povukla nju,Icy Darcy i odvela ih daleko od Selvafosce.Trixice su uspjele pobjeći.
[Vrh] Go down
Anđela - Bloom
Stella
Stella
Anđela - Bloom


Broj postova : 64
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   10f87cy
WinX rpg: : Imam svoju winxicu Lenu i njene sestre...

Reputacija: : 0
Registration date : 15.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptypet srp 15, 2011 6:22 pm

7. EPIZODA - POKLON ZA GODIŠNJICU

Flora je sa suznim očima promatrala kako se začarana pijavica udavalja.Sada,kad se vještice pobjeći bez da ponište zle čini,šuma je bila osuđena na propast.Na čistini su bili vidljivi znakovi borbe.Posvuda su bile razbacane grane,a trava je na nekim mjestima bila izgorjela.Čak je i plava uništena u žaru borbe.Dok su se ostale Winxice oporavljale od borbe s vješticama Flora je pogledala prema horizontu.Sunce je zalazilo.Nije bilo vremena za spašavanje stabla.Flora je očajno zaplakala.Kao vila cvijeća nije uspjela spasiti biljke.
"Molim te,nemoj plakati",rekao je Helia."Nije još gotovo.Još uvjek možeš spasiti stablo."
"Kako?",upitala je Flora jecajući."Sunce zalazi,Trixice su pobjegle,a ja ne znam kako poništiti zle čini."
Helia joj je pružio knjigu koju je donio sa sobom iz Fonterosse.
"Naravno da imaščaroliju.Nalazi se u ovoj knjizi.",rekao je.
Flora nije mogla vjerovati,prestala je plakati i uzela knjigu koju je donio Specijalist.
"Znači da ovo nije bio samo izgovor kako bi prevarili vještice?" upitala je.
"Ne",rekao je Helia."Ovaj je stari herbarijum pripadao mojoj naki koja je bila zaokupljena biljem.Ovdje su zapisane sve čarolije koje se odnose na biljke,a koje je ona poznavala.Već dugo ga imam ali sam čekao pravi trenutak da ti ga poklonim.Taj je trenutak stigao,sretna ti godišnjica Flora."
Dakle,to je bio tajanstveni poklon u povodu njihove godišnjice.Flora je bila sretna i ganuta.Helia joj nije mogao darovati ništa prikladnije i ljepše.Ne samo da se radilo o prekrasnoj zbirci čarolija već joj je darovao mogućnost da spasi šumu.VIla je ostala bez riječi.
"Da sam znao da zbirka sadržava čaroliju koja će poništiti čaroliu koja će poništiti zne čini dao bih ti knjigu prije nego što si otputovala na Limpheu",nastavo je Helia."Jutros sam je prolistao i otkrio da ti može biti od pomoći.Otvoriš li herbarij na označenoj stranici vidjet ćeš da sadrži čaroliju koja ti je potrebna."
Flora je otvorila knjigu na označenom mjestu i čitala na glas:"Čarolija zelenog ozdravljenja.Ako je biljka pogođena zlim čarima od kojih se razobljela i ne postoji čarolija koja će ih neutralizirati dovoljno je sakupiti vilinsku prašinu od šest različitih vila i doći će do trenutnog ozdravljenja."
Vila je podigla pogled i obratila se Winxicama:
"Prijateljice moje,sad vas trebam!"
Vile su se odmah nadvile u let nad stablomzajedno s Florom.Otvorile su bočice koje su sadržavale vilinsku prašinu i posipale je po stablu baš u vrijeme kad je zalazila posljednja zraka sunca.U trenutku je stablo postalo jako i bujno.
"Uspjela si,poništila si zle čini.""Jesam ali ne bih uspjela bez pomoći svojih prijatelja",rekla je vila gledajući Winxice puna zahvalnosti.Okrenula se prewma svom Specijelistu i rekla:
"Ne znam kako da ti zahvalim Helia.Tvoj je poklon prekrasan i spasio je šumu.Ja sam bila toliko zauzeta misijom da ti nisam stigla ništa kupiti.Žao mi je."
specijalist je odmahnuo glavom."Nije važno ako mi nisi ništa kupila",rekao je.
"Za mene je tvoj osmjeh najljepši poklon."
Flora je ponovo zaplakala.Ovog puta od sreće.Bez razmišljanja je,bez obzira što je bila najsramežljivija,zagrlila Heliu i poljubila ga ped svima.Winxice i specijalisti su pljeskali,zviždali i zadirkivali ih.
"Nije ovo loše kao poklon",našalio se Specijalist.
Flora je poscrvenjela ali se nije prestala smijati.
"U pravu si",rekla je."Helia,sretna ti godišnjica!"

K R A J
[Vrh] Go down
Gost
Gost




~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptypet srp 15, 2011 6:58 pm

WOW,koja priča!!!!!!!
[Vrh] Go down
Anđela - Bloom
Stella
Stella
Anđela - Bloom


Broj postova : 64
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   10f87cy
WinX rpg: : Imam svoju winxicu Lenu i njene sestre...

Reputacija: : 0
Registration date : 15.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptysub srp 16, 2011 10:59 am

Hvala Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptysub srp 16, 2011 11:55 am

Nnc
[Vrh] Go down
● Aylich ●
Roxy
Roxy
● Aylich ●


Female Broj postova : 369
Age : 26
Lokacija : BiH
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   Ta5xmt
Reputacija: : 0
Registration date : 10.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptysub srp 16, 2011 1:37 pm

navijačica Extra jee !!! Very Happy
[Vrh] Go down
Anđela - Bloom
Stella
Stella
Anđela - Bloom


Broj postova : 64
Naj winx: : ~Čarolija i Flora~   10f87cy
WinX rpg: : Imam svoju winxicu Lenu i njene sestre...

Reputacija: : 0
Registration date : 15.07.2011

~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Emptysub srp 16, 2011 2:50 pm

Hvala...
[Vrh] Go down
Sponsored content





~Čarolija i Flora~   Empty
PostajNaslov: Re: ~Čarolija i Flora~    ~Čarolija i Flora~   Empty

[Vrh] Go down
 
~Čarolija i Flora~
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» bok ja sam flora*
» musa vs flora
» flora lutka :D :)
» Flora grupa!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Winx club croatian forum :: Winx cro forum :: Winx fanfiction-
Forum(o)Bir: