Winx club croatian forum
Hej! Jesi li winx fan? Ako jesi regaj se i uživaj s nama u winx svijetu!
Ako ako već jesi član foruma log-inaj se i pročitaj nove postove Wink
Winx club croatian forum
Hej! Jesi li winx fan? Ako jesi regaj se i uživaj s nama u winx svijetu!
Ako ako već jesi član foruma log-inaj se i pročitaj nove postove Wink
Winx club croatian forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Winx club croatian forum


 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Dnevnik Ane Frank

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
eminad
Admin Flora
Admin Flora
eminad


Female Broj postova : 3352
Age : 28
Lokacija : BiH-Tuzla
Naj winx: : Dnevnik Ane Frank 2cxt6xk
WinX rpg: : Flora, Stormy, Helia i Licelium
Reputacija: : 24
Registration date : 09.07.2008

Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypet stu 21, 2008 11:27 pm

Sad je imam za lektiru. Knjiga je EXTRA!!
Puno je tužna jer su Anu na kraju ubili T_T

Dnevnik Ane Frank 380795qbhfmlgi92

Dnevnik Ane Frank 486468hso4o7bsxm

Imala je mamu, tatu, mačka Murtja i sestru Margo .
Poslije rata dva mjeseca prije oslobođenja Holandije Ana je umrla a preživio joj je samo tata.
Kasnije su Anin dnevnik pronašle Lis i Mip. Njen dnevnik je postao jako popularan.
Živjela je u skrovištu jer je trajao 2. svjetski rat. Ponestajalo im je stalno hrane a nisu htjeli da izlaze.
Dnevnik Ane Frank Anne



Šaljite mi pliz Anine slike a pravo joj se ime piše Anne Frank da ne napišete pogrešno PLIZ pliz molim te
[Vrh] Go down
http://winxclub-super-power.bloger.hr
Gost
Gost




Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypet stu 21, 2008 11:36 pm

cuo sam za nju! Tacnije moja sestra ima kratki opis u knjizi historije! Neznam gdje je bila lol! , pa su joj porodicu uhvatili. Bila je zarobljena na tavanu i umrla od nekog virusa! Neznam tacno kako se zove! Za vrijeme II svjetskog rata je pisala svoj dnevnik u Amsterdamu! Emina, super tema! Bas bih volio da procitam taj dnevnik! Nadam se da cu imati prilike!




Dnevnik Ane Frank Anne-frank-diary-open


Dnevnik Ane Frank Annefrank


Dnevnik Ane Frank 61768


Dnevnik Ane Frank Anne_Frank_photo


Dnevnik Ane Frank P0010


Dnevnik Ane Frank Ana_Frank
[Vrh] Go down
Hana=)
Stella admin
Stella admin
Hana=)


Female Broj postova : 4871
Age : 26
Lokacija : Solarija
Naj winx: : Dnevnik Ane Frank Zn3689
WinX rpg: : Stella i Urara
Reputacija: : 34
Registration date : 19.05.2008

Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptysub stu 22, 2008 11:32 am

????
[Vrh] Go down
http://moon-cro.do-talk.com/index.htm
eminad
Admin Flora
Admin Flora
eminad


Female Broj postova : 3352
Age : 28
Lokacija : BiH-Tuzla
Naj winx: : Dnevnik Ane Frank 2cxt6xk
WinX rpg: : Flora, Stormy, Helia i Licelium
Reputacija: : 24
Registration date : 09.07.2008

Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptysub stu 22, 2008 11:49 am

Zašto upitnici.

Hvala ti Keno
[Vrh] Go down
http://winxclub-super-power.bloger.hr
eminad
Admin Flora
Admin Flora
eminad


Female Broj postova : 3352
Age : 28
Lokacija : BiH-Tuzla
Naj winx: : Dnevnik Ane Frank 2cxt6xk
WinX rpg: : Flora, Stormy, Helia i Licelium
Reputacija: : 24
Registration date : 09.07.2008

Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptysub stu 22, 2008 11:51 am

Kenchy___98 je napisao/la:
cuo sam za nju! Tacnije moja sestra ima kratki opis u knjizi historije! Neznam gdje je bila lol! , pa su joj porodicu uhvatili. Bila je zarobljena na tavanu i umrla od nekog virusa! Neznam tacno kako se zove! Za vrijeme II svjetskog rata je pisala svoj dnevnik u Amsterdamu! Emina, super tema! Bas bih volio da procitam taj dnevnik! Nadam se da cu imati prilike!






Imat ćeš prilike u 7. razredu
[Vrh] Go down
http://winxclub-super-power.bloger.hr
Gost
Gost




Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptysub stu 22, 2008 11:52 am

nista emina i drugi put
[Vrh] Go down
Hana=)
Stella admin
Stella admin
Hana=)


Female Broj postova : 4871
Age : 26
Lokacija : Solarija
Naj winx: : Dnevnik Ane Frank Zn3689
WinX rpg: : Stella i Urara
Reputacija: : 34
Registration date : 19.05.2008

Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptysub stu 22, 2008 12:10 pm

okej kaj got!
[Vrh] Go down
http://moon-cro.do-talk.com/index.htm
Gost
Gost




Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptysub stu 22, 2008 12:17 pm

Bloom-Emina je napisao/la:
Kenchy___98 je napisao/la:
cuo sam za nju! Tacnije moja sestra ima kratki opis u knjizi historije! Neznam gdje je bila lol! , pa su joj porodicu uhvatili. Bila je zarobljena na tavanu i umrla od nekog virusa! Neznam tacno kako se zove! Za vrijeme II svjetskog rata je pisala svoj dnevnik u Amsterdamu! Emina, super tema! Bas bih volio da procitam taj dnevnik! Nadam se da cu imati prilike!






Imat ćeš prilike u 7. razredu

ja mislim da to moja sestra nije citala! ona je sad 8. razred
[Vrh] Go down
Katja
Musa admin
Musa admin
Katja


Female Broj postova : 7689
Age : 26
Lokacija : kaj te briga????
Naj winx: : Dnevnik Ane Frank Ta5xmt
Reputacija: : 48
Registration date : 23.03.2008

Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptysub stu 22, 2008 1:28 pm

Čula sam za to Wink
[Vrh] Go down
http://animangalove.blog.hr/
Hana=)
Stella admin
Stella admin
Hana=)


Female Broj postova : 4871
Age : 26
Lokacija : Solarija
Naj winx: : Dnevnik Ane Frank Zn3689
WinX rpg: : Stella i Urara
Reputacija: : 34
Registration date : 19.05.2008

Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptysub stu 22, 2008 1:39 pm

neznam ništa? no comment
[Vrh] Go down
http://moon-cro.do-talk.com/index.htm
eminad
Admin Flora
Admin Flora
eminad


Female Broj postova : 3352
Age : 28
Lokacija : BiH-Tuzla
Naj winx: : Dnevnik Ane Frank 2cxt6xk
WinX rpg: : Flora, Stormy, Helia i Licelium
Reputacija: : 24
Registration date : 09.07.2008

Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 12:19 am

Meni je ovo naj knjiga
[Vrh] Go down
http://winxclub-super-power.bloger.hr
Gost
Gost




Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 12:29 am

wow tako ti se svidjela sliniiiiiii
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 12:30 am

evo to sam procitao kad sam malo trazio po netu

Dnevnik Ane Frank je jako lijepa i zanimljiva knjiga. Ustvari Ana je bila djevojčica koja je imala jako težak život.

Živjela je za vrijeme Drugog svjetskog rata. Bila je Jevrejka, a tada su Jevreji proganjani. Ana je jedno vrijeme stanovala u porodičnoj kući sa ocem, majkom i sestrom. To je bilo prije rata. Ali, čim je rat počeo, otišli su u staru napuštenu zgradu. Tu im je bilo sklonište. Ana je stalno bila zatvorena u nutra, kao i ostali. Nije mogla ići u školu, a jako je voljela učiti i čitati. Za jedan rođendan je dobila dnevnik i od tada je stalno pisala u njega. Nazvala ga je ,,Ketiײ. Ana nije imala društva, nikog osim svoje sestre Margo i dječaka po imenu Petar, koji je takođe bio u skloništu. Nosila je staru, kratku odjeću, jer joj niko nije mogao kupiti novu. Rradila je razne teške poslove: prala veš, čistila, pomagala u spremanju ručka i slično. Bilo je jako teško, ali Ana je razmišljala o drugim ljudima, Jevrejima, kojima je još teže. Maštala je da će jednog dana ona i njena porodica moći vratiti kući, ići u školu, imati prijatelje i živjeti kao svi normalni ljudi.

Ali,nije bilo tako. Jednog dana Ana je, zajedno sa svojom sestrom , odvedena u jedan od tadašnjih logora, i niko ne zna šta je bilo s njom...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 12:31 am

4. augusta 1944. Zelena policija je provalila u Tajno skolonište. Svi stanari, zajedno sa Kralerom i Koophuisom, bili su uhapšeni i poslani u njemačke i holandske koncetracione logore.
Gestapo je opljačkao Tajno skolonište. Među gomilom starih knjiga, revija i novina što su bile ostavljene na podu Miep i Elli su našle Anin dnevnik. Osim vrlo malog broja ulomaka koji čitatelju nisu zanimljivi, sačuvan je izvorni tekst.

Od svih stanara Tajnog skloništa vratio se jedino Anin otac. Kraler i Koophuis, koji su izdržali patnje holandskog logora, uspjeli su se vratiti svojim porodicama.

U martu 1945, dva mjeseca prije oslobođenja Holandije, Ana je umrla u koncetracionom logoru u Bergen - Belsenu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 12:35 am

Potresna priča jevrejske dјevojčice Ane Frank. Dnevnik koji je ona vodila iz dana u dan tokom više od dvije godine za vrijeme Drugog svjetskog rata i mučnih dana koje je provela u skloništu sa svojom porodicom...
"Ana Frank pisala je svoj dnevnik od 12. juna 1942. do 1. avgusta 1944. Sve do proljeća 1944. pisala je te zapise za sebe samu. A tada je, slušajući Radio London, čula kako holandski ministar obrazovanja u izbeglištvu govori o tome da bi trebalo sakupljati i posle rata objaviti sve što je napisano o patnjama stanovništva Holandije za vrijeme njemačke okupacije. Kao na primjer naveo je, pored ostalog, i dnevnike. Pod utiskom ovog govora Ana je odlučila da posle rata objavi knjigu zasnovanu na svom dnevniku."
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 12:36 am

evo ovo je vjerovatno str za online citanje

http://hajdarovic.com/2008/11/01/dnevnik-ane-frank-online/
[Vrh] Go down
Hana=)
Stella admin
Stella admin
Hana=)


Female Broj postova : 4871
Age : 26
Lokacija : Solarija
Naj winx: : Dnevnik Ane Frank Zn3689
WinX rpg: : Stella i Urara
Reputacija: : 34
Registration date : 19.05.2008

Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 2:42 pm

ja na ovu temu ne odgovaram1
[Vrh] Go down
http://moon-cro.do-talk.com/index.htm
Gost
Gost




Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 7:40 pm

PA NI NE ODGOVARAJ
[Vrh] Go down
eminad
Admin Flora
Admin Flora
eminad


Female Broj postova : 3352
Age : 28
Lokacija : BiH-Tuzla
Naj winx: : Dnevnik Ane Frank 2cxt6xk
WinX rpg: : Flora, Stormy, Helia i Licelium
Reputacija: : 24
Registration date : 09.07.2008

Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 9:50 pm

A zašto?
[Vrh] Go down
http://winxclub-super-power.bloger.hr
Gost
Gost




Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 9:51 pm

Hana_StellaFloraTecna je napisao/la:
ja na ovu temu ne odgovaram1





NI AJ
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 9:51 pm

Pa kaze da ne zeli da odgovara! Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 9:52 pm

NI JA NE ODGOVARAMMMMMM
[Vrh] Go down
Meriima
Roxy
Roxy
Meriima


Female Broj postova : 4402
Age : 25
Lokacija : BiH Tuzla
Naj winx: : Dnevnik Ane Frank Rva8v6
WinX rpg: : Layla, Roxy, Mirta, Piff, Digit i Amore
Reputacija: : 13
Registration date : 14.07.2008

Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Emptypon stu 24, 2008 10:19 pm

Ja nisam imala tu knjigu za lektiru i nisam niti onako čitala tako da neću davati komentar sad za sad!!! Ali mi se sviđa knjiga po Emininom prepričavanju!
[Vrh] Go down
http://xat.com/LoveForPop
Sponsored content





Dnevnik Ane Frank Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Ane Frank   Dnevnik Ane Frank Empty

[Vrh] Go down
 
Dnevnik Ane Frank
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Winx club croatian forum :: Izvan winx :: Off topic time!-
Forum(o)Bir: